MANAŽERSKÝ INKUBÁTOR: JAK NAJÍT LEADERY PRO NOVOU DOBU?

Doba se mění, časy hojnosti pravděpodobně skončily. Společnosti přestanou přeplácet stávající manažery a začnou si pečlivěji vybírat, koho si na zásadních pozicích nechají a kdo půjde z kola ven. „Firmy by měly být schopny identifikovat skutečné lídry a zbavit se tzv. toxických manažerů,“ radí Ladislava Fialová, zakladatelka headhunterské firmy Altro Management Consultants. 

Podívejte se, jak nastavit firemní manažerský inkubátor a stát se společností, která bude připravená na jakoukoli situaci. 

„Pracovní trh byl v posledních letech až brutální. Platová spirála se postupně roztočila do extrémních obrátek, společnosti často musely přeplácet, aby získaly lidi nejen do top managementu, a ve výsledku si na přesyceném pracovním trhu ani firmy nevybíraly kandidáty, ale kandidáti si vybírali firmy,“ popisuje zkušenost posledních tří let Ladislava Fialová. 

Její personálně-poradenská společnost se zaměřuje na systematické vyhledávání managementu a specialistů pro průmysl a další výrobní odvětví, obchod, marketing a právní služby. V posledních třech letech měla co dělat, aby klientům na přesyceném trhu našla skutečně kvalitní lidi. 

„Poptávka byla obrovská a my jsme byli nuceni rychle reagovat a vytipovaného člověka nejenom zaujmout, ale zároveň získat. Přestože leckdy rozhodovaly hodiny, vždy jsme si zakládali na tom, že dokážeme identifikovat potenciál a najít člověka, který se na dané místo v konkrétní společnosti přesně hodí a má s firmou společnou DNA. Mnohé firmy přijímaly manažery bez toho, aby je opravdu detailně znaly, a na vysoké pozice se tak často dostali lidé, jejichž kompetence neodpovídaly daným pozicím, a už vůbec ne platům,“ říká majitelka společnosti Altro Management Consultants.

… celé znění článku je k nalezení zde: https://www.forbes.cz/advoice/post/manazersky-inkubator-jak-najit-lidry-pro-novou-dobu/

Napište nám